کشف استعداد های صنعت نساجی با برگزاری جشنواره ملی پارچه فجر/ایجاد بانک اطلاعاتی از طراحان پارچه

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد گفت:با برگزاری جشنواره ملی پارچه فجر استان علاوه بر کشف استعداد های صنعت نساجی می توان بانک اطلاعاتی از طراحان ایجاد کرد.
محمد رضا شریفی فرد معاون توسعه مدیریت و منابع اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد در گفتگو با خبرنگار نخستین جشنواره ملی پارچه فجر استان یزد گفت:باتوجه به اینکه خالق بسیاری از طرح های پارچه معرفی نشده اند این جشنواره سبب ایجاد بانک اطلاعاتی از طراحان پارچه می شود.
وی با بیان اینکه این جشنواره با هدف حمایت از تولید ملی برگزار می شود افزود:با ادامه این روند میتوان استعداد های برتر در این زمینه را کشف کرد و این هنر دیرینه و قدیمی را ارتقا داد.
معاون توسعه مدیریت و منابع اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان یزد به ظرافت صنعت نساجی با در هم آمیختن علاقه و تخصص اشاره کرد و ادامه داد:طراح زمانی نتیجه کار را مشاهده می کند که پس از تجسم در ذهن و پیاده سازی آن،به لایه های پنهان از جمله خواص الیاف فیزیکی و نوع بافت توجه کند.
شریفی فرد با اشاره به تعامل ارگان ها و نهاد ها برای برگزاری این جشنواره تصریح کرد:ارگان های مختلف برای حمایت از این جشنواره دست به دست هم داده اند و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز وظیفه حمایتی خود را به نحو احسن انجام می دهد.
وی در پایان به علت عدم حضور بسیاری از طراحان قدیمی استان یزد در این جشنواره ابراز ناراحتی کرد و گفت:اگر این طراحان در روند اجرا با ما همراه باشند شاید نتیجه کار بهتر بدست می آمد‌.

به بالای صفحه بردن