معرفی یزد به عنوان پایگاه پارچه در هنرهای صنایع و کاربردی/احیای برند سازی صنعت پارچه از اهداف برگزاری جشنواره ملی پارچه فجر

دبیر نخستین جشنواره ملی پارچه فجر استان یزد گفت:با ظرفیت ها و پتانسیل های موجود،قرار است استان یزد به عنوان پایگاه پارچه در هنر های صنایع و کاربردی از سوی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری معرفی شود.
به گزارش خبرنگار نخستین جشنواره ملی پارچه فجر استان یزد؛ در راستای برنامه ریزی جهت برگزاری هرچه بهتر بزرگترین فستیوال پارچه در استان یزد، نشستی با حضور جمعی از مسووالن مربوطه در حوزه های مختلف فرهنگی،اجتماعی و هنری در
دبیرخانه جشنواره برگزار شد.
داوودی دبیر نخستین جشنواره ملی پارچه فجر استان یزد در این نشست با بیان اینکه این رویداد مکمل تمامی فعالیت های پارچه ای استان است گفت:طراحی پارچه به عنوان هنری دیرینه و نوپا در استان رویکرد اصلی این جشنواره محسوب می شود.
وی با اشاره به اینکه یزد در حوزه پارچه حرف ها برای گفتن دارد افزود:بزرگترین فستیوال پارچه باید به نحوی برگزار شود که بتوان سابقه یزد را احیا کرد زیرا صنعت پارچه در ارتقای کیفیت زندگی انسان ها پیشرو است.
دبیر نخستین جشنواره ملی پارچه فجر استان یزد احیای برند سازی پارچه را یکی از اهداف مهم این جشنواره برشمرد و تصریح کرد:قدمت استان در صنعت پارچه و مدرنیته بودن آن باعث شده که یزد از برخی پارچه های خارجی پیشی بگیرد.
داوودی همچنین بر لزوم مشارکت همگان تاکید کرد و گفت:هنرمندان باید خوب ببیند و برای ارتقا زندگی مردم گام بردارند که اگر این اقدام رخ دهد سیاست جامعه هم رشد می کند.
وی در پایان با بیان اینکه تیم اجرایی این جشنواره متشکل از ۱۵۰داشنجو است خاطر نشان کرد:این جشنواره مورد استقبال وزارت خانه هم قرار گرفته و قرار است به سوی بین المللی شدن سوق داده شود.
ترویج تبلیغات موثر جشنواره،فضا سازی شهری و آماده سازی غرفه ها از دیگر مباحثی بود که در این نشست مطرح و در رابطه با آن بحث و تبادل نظر شد.

به بالای صفحه بردن