به کارگیری لباس های فاخر و ارزشمند در بافت تاریخی/زنده شدن حس نوستالژی برای جذب مردم در جشنواره ملی پارچه فجر

مدیر کل میراث استان یزد گفت:مکانی در بافت تاریخی در اختیار جشنواره ملی پارچه قرار میگیرد تا با بکارگیری لباس های فاخر و ارزشمند منظری زیبا و تماشایی برای جذب مردم به خود بگیرد‌.
به گزارش خبرنگار نخستین جشنواره ملی پارچه فجر از استان یزد؛
فاطمی مدیر کل میراث استان یزد در بازدید از دبیر خانه جشنواره ملی پارچه فجر استان ضمن خبرهای خوش برای برگزاری هرچه بهتر این جشنواره گفت:مکان هایی در بافت تاریخی در اختیار جشنواره قرار می گیرد تا طراحان، ایده های خود را در زمینه پارچه در این بافت پیاده کنند تا افراد برای حضور در این جشنواره بتوانند از بافت تاریخی هم بازدید کنند.
وی با بیان اینکه باید از لباس های فاخر و ارزشمند در بافت تاریخی استفاده شود افزود:در این صورت بافت تاریخی منظره ای زیبا و تماشایی به خود می گیرد و با زنده شدن حس نوستالژی مردم درگیر جشنواره می شوند.
مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان یزد به تشریح انواع مکان های دیدنی بافت تاریخی پرداخت و ادامه داد:میتوان ایده های جالبی در این بافت تاریخی پیاده کرد که علاوه بر جذب مردم حالت مفهومی داشته باشد.
فاطمی همچنین حمایت خود را از این جشنواره اعلام کرد و بیان داشت:میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی می تواند محل اسکان میهمانان جشنواره را تامین کند.
وی خاطر نشان کرد:جشنواره باید حالت جشن داشته باشد و حالت همایش به خود نگیرد.
تشریح تاریخچه پارچه،برنامه ریزی برای روند آغاز جشنواره و سخنرانی اساتید مطرح در حوزه طراحی در این جشنواره و طراحی لوگو جشنواره بر اساس نقوش اسلیمی و فضای یزد از دیگر مواردی بود که در این بازدید مطرح شد.

به بالای صفحه بردن